Medepia e-İrsaliye Çözümü
GİB tarafından 01.01.2019 tarihi itibarı ile zorunlu kapsama dahil edilen e-İrsaliye uygulaması, kağıt irsaliye sürecini elektronik ortama taşıyarak kullanıcıya sağladığı kolaylıkların yanı sıra, denetim ve güvenlik açısından da büyük verim sağlayacak bir çözümdür. 213 sayılı VUK gereğince kağıt irsaliye üzerinde yer alan tüm bilgilerin yanı sıra, nakliye yapan şoförün ve aracın bilgilerinin de yer alacağı e-İrsaliye, kullanıcı hatalarını ve güvenlik zaafiyetini ortadan kaldırmayı planlayarak, mevcut sürece hız ve işlevsellik kazandıracaktır. e-İrsaliye, mevcut olarak yürütülen kağıt irsaliyenin sahip olduğu yasal geçerliliğe ve özelliklere sahiptir.
 • icon

  Yasal Zemin

  e-İrsaliye, 2017 yılında herhangi bir zorunlu kapsam belirtilmeden kullanıma açılıyor. Merkezinde GİB bulunur ve kağıt irsaliyenin sahip olduğu tüm yasal geçerliliğe sahiptir.

 • icon

  Tam Entegrasyon

  Medepia e-İrsaliye Çözümü, SAP sistemi, Alıcı/Gönderici taraflar ve GİB arasında kesintisiz bir entegrasyon sağlar.

 • icon

  Düşük Yatırım ve Bakım Maliyeti

  Medepia e-İrsaliye Çözümü, minimum yatırım ve bakım bedelleriyle hayata geçirilebilen bir projedir. Bütçe dostu Medepia e-İrsaliye Çözümü ile süreci kontrolünüz altına alabilirsiniz.

 • icon

  Hızlı Süreç

  e-İrsaliye uygulaması ile kağıt ortamda düzenlenen ve iletilen irsaliyeler, yerini alıcı tarafa elektronik ortamda daha hızlı ve güvenli bir şekilde iletilen hal alıyor.

 • icon

  Kayıtlarınız Güvende

  Kağıt ortamın ve manual iş süreçlerinin oluşturduğu hatalar ve güvenlik açıkları; artık yerini şeffaf, güvenli ve uçtan uca kontrol altında ilerleyen bir sürece bırakarak güvenliğinizi arttırıyor.

 • icon

  Tam Destek

  Medepia, daha önce hayata geçirdiği e-Dönüşüm projeleri referansında, e-İrsaliye geçiş ve kullanım süreçlerinde de tüm noktalarda destek sağlar.

 e-İrsaliye Avantajları Nelerdir?

Manual süreçte harcanan zamandan ve efordan tasarruf

Kağıt, baskı ve posta masraflarından tasarruf

Arşivleme sayesinde irsaliyelere kolay ve hızlı erişim

Mevcut sürecin sebep olduğu risk ve hatayı ortadan kaldırmak

GİB, Gönderici ve Alıcı ile arasında tam entegrasyon

Denetim ve kontrol süreçlerinde şeffaflık